Strategicko plánovací región

Dátum: 09.03.2021
Strategicko plánovací región

obsadenie členov Kooperačnej Rady

Už dnes treba rozhodnúť o tom, ako bude Vaša obec alebo mesto vyzerať o 7 rokov!

V tomto roku začína nové 7 ročné programové obdobie Európskej únie, pre ktoré bude charakteristický prístup zdola-nahor, to znamená, že inštitúcie a ľudia v regiónoch sa budú výraznejšou mierou podieľať na rozhodovaní o tom, kam budú smerovať zdroje z tzv. eurofondov.

Súčasťou nového prístupu je aj snaha o vytvorenie Strategicko- plánovacích regiónov vo vidieckom území Slovenska, ktoré sa majú stať súčasťou riadenia eurofondov. Obce a mestá v okrese Nitra spolu s obcami Močenok, Hájske a Horná Kráľová z okresu Šaľa vytvorili Strategicko- plánovací región NITRA a podpisom memoranda o spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom deklarovali svoj záujem o spoločnú prípravu nového programového obdobia.

Strategicko-plánovací región NITRA preto zverejňuje výzvu prostredníctvom ktorej má záujem osloviť zástupcov inštitúcií, záujmových organizácií a podnikateľov, ako aj aktívnych občanov, ktorí pôsobia na území okresu Nitra a časti okresu Šaľa, v obciach Močenok, Horná Kráľová a Hájske, s ponukou na spoluprácu pri kreovaní Kooperačnej Rady a rozhodovaní o rozvojových investíciách.

Staňte sa súčasťou Kooperačnej Rady – stáleho orgánu územnej spolupráce SPR, ktorá bude rozhodovať o podpore aktivít v rôznych sférach, od cestovného ruchu, športu, školstva, sociálnych službách až po dopravu a bývanie.

Máme záujem obsadiť miesta v nasledovných pracovných skupinách:

1. Lokálna ekonomika a Regionálny cestovný ruch
  2. Infraštruktúra a doprava
  3. Životné prostredie
  4. Zdravotníctvo a Sociálne služby
  5. Vzdelávanie, práca s mládežou, kultúra a šport

Tieto pracovné skupiny sa budú podieľať na rozhodovaní o tom, do ktorých projektov v území SPR NITRA budú smerovať investície z fondov EÚ a výraznou mierou môžu ovplyvniť rozvoj svojho územia.

Prihlásiť sa do jednej z piatich pracovných skupín sa môžete tu:

Formulár je na registráciu sprístupnený do 31. marca. 2021 (vrátane)