Vstup do MŠ od 10.01.2022

Vstup do MŠ od 10.01.2022

pokyny

OZNAM

Vážení rodičia, oznamujeme Vám že od pondelka 10.01.2022 prevádzka MŠ pre všetky deti navštevujúce MŠ  so sprísneným opatreniami pri vstupe do budovy: respirátor, dezinfekcia rúk, nevyhnutný čas na odovzdanie dieťaťa –

Prevádzkové pokyny:

Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný). V záujme zabezpečenia plynulého preberania a odovzdávania detí zákonných zástupcov nespĺňajúcich žiadnu z podmienok OP, riaditeľ zabezpečí preberanie a odovzdávanie detí tak, aby sa v spoločných priestoroch rodičia detí zdržiavali len na nevyhnutný čas – maximálne 5 minút v obmedzenom počte (najviac 2 rodičia).

Ranný filter: materská škola povinne vykonáva ranný filter podľa § 24 ods. 9 písm. a), b) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Pokyny pre rodičov:

• Do MŠ môže nastúpiť len dieťa, ktoré neprejavuje príznaky ochorenia COVID 19 a iného akútneho ochorenia ako je zvýšená telesná teplota alebo triaška, malátnosť, neprimeraná únava, začervenané alebo zapálené oči s výtokom, upchatý nos so sťaženým dýchaním, hustý skalený alebo zafarbený (žltý, zelený) výtok z nosa, nádcha, bolesť uší, výtok z uší, oslabený sluch, suchý dusivý kašeľ, vlhký produktívny kašeľ, vracanie, riedka stolica niekoľkokrát denne, novovzniknuté začervenanie kože, vyrážky, chrasty a pod.
  • Dieťa do/z MŠ sprevádza len jedna osoba
  • Do šatne vstupujte po jednom (+dieťa) a zdržiavajte sa tam čo najkratší čas.
  • Rodič podpíše čestné vyhlásenie o bezpríznakovosť
  • Ak dieťa 10.01.2022 do MŠ nenastúpi prosíme rodičov, aby ho odhlásili zo stravy najneskôr v nedeľu 09.01.2022 do 19:00 hod. na t. č. vedúcej ŠJ 0948 90 40 20 a materskú školu informovali o dĺžke neprítomnosti dieťaťa na t.č.037/6588118 počas prevádzky MŠ.

Prosíme rodičov, aby priebežne sledovali stránku obce Báb a fcb stránku MŠ, nakoľko sa môžu informácie o prevádzke MŠ meniť v závislosti od vyvíjajúcej sa situácie.

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti a Potvrdenie od lekára

Rodič predkladá pri nástupe do školy na začiatku školského roka a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka (Príloha č.1). V zelených okresoch rodič „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ predkladá dobrovoľne na základe odporúčania ministerstva v záujme ochrany zdravia na škole, v ostatných okresoch mu táto povinnosť vyplýva z COVID Automatu. Rodič, ktorý nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ v čase, keď sa škola nachádzala v zelenom okrese, je povinný ho predložiť pri prepnutí okresu do oranžovej farby.

V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, dieťa považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Pokiaľ dieťa prišlo do školy v sprievode rodiča, nebude mu umožnený vstup do školy a odchádza s rodičom domov.

Príloha č.1 Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti: https://www.minedu.sk/data/att/21287.docx

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
21287 Veľkosť: 24.4 kB Formát: docx Dátum: 9.1.2022

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil.