Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vstup do MŠ od 10.01.2022

SÚBOR
Dátum: 09.01.2022
Autor: Obec Báb
Počet videní: 58
Vstup do MŠ od 10.01.2022

pokyny

OZNAM

Vážení rodičia, oznamujeme Vám že od pondelka 10.01.2022 prevádzka MŠ pre všetky deti navštevujúce MŠ  so sprísneným opatreniami pri vstupe do budovy: respirátor, dezinfekcia rúk, nevyhnutný čas na odovzdanie dieťaťa –

Prevádzkové pokyny:

Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný). V záujme zabezpečenia plynulého preberania a odovzdávania detí zákonných zástupcov nespĺňajúcich žiadnu z podmienok OP, riaditeľ zabezpečí preberanie a odovzdávanie detí tak, aby sa v spoločných priestoroch rodičia detí zdržiavali len na nevyhnutný čas – maximálne 5 minút v obmedzenom počte (najviac 2 rodičia).

Ranný filter: materská škola povinne vykonáva ranný filter podľa § 24 ods. 9 písm. a), b) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Pokyny pre rodičov:

  • Do MŠ môže nastúpiť len dieťa, ktoré neprejavuje príznaky ochorenia COVID 19 a iného akútneho ochorenia ako je zvýšená telesná teplota alebo triaška, malátnosť, neprimeraná únava, začervenané alebo zapálené oči s výtokom, upchatý nos so sťaženým dýchaním, hustý skalený alebo zafarbený (žltý, zelený) výtok z nosa, nádcha, bolesť uší, výtok z uší, oslabený sluch, suchý dusivý kašeľ, vlhký produktívny kašeľ, vracanie, riedka stolica niekoľkokrát denne, novovzniknuté začervenanie kože, vyrážky, chrasty a pod.
  • Dieťa do/z MŠ sprevádza len jedna osoba
  • Do šatne vstupujte po jednom (+dieťa) a zdržiavajte sa tam čo najkratší čas.
  • Rodič podpíše čestné vyhlásenie o bezpríznakovosť
  • Ak dieťa 10.01.2022 do MŠ nenastúpi prosíme rodičov, aby ho odhlásili zo stravy najneskôr v nedeľu 09.01.2022 do 19:00 hod. na t. č. vedúcej ŠJ 0948 90 40 20 a materskú školu informovali o dĺžke neprítomnosti dieťaťa na t.č.037/6588118 počas prevádzky MŠ.

 

Prosíme rodičov, aby priebežne sledovali stránku obce Báb a fcb stránku MŠ, nakoľko sa môžu informácie o prevádzke MŠ meniť v závislosti od vyvíjajúcej sa situácie.

 

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti a Potvrdenie od lekára

Rodič predkladá pri nástupe do školy na začiatku školského roka a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka (Príloha č.1). V zelených okresoch rodič „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ predkladá dobrovoľne na základe odporúčania ministerstva v záujme ochrany zdravia na škole, v ostatných okresoch mu táto povinnosť vyplýva z COVID Automatu. Rodič, ktorý nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ v čase, keď sa škola nachádzala v zelenom okrese, je povinný ho predložiť pri prepnutí okresu do oranžovej farby.

 V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, dieťa považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Pokiaľ dieťa prišlo do školy v sprievode rodiča, nebude mu umožnený vstup do školy a odchádza s rodičom domov.

Príloha č.1 Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti: https://www.minedu.sk/data/att/21287.docx

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
21287 Veľkosť: 24.4 kB Formát: docx Dátum: 9.1.2022

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil.