Denný stacionár pre zdravotne postihnutých ľudí

3 min. čítania
Denný stacionár pre zdravotne postihnutých ľudí

Dolná Streda

V obci Dolná Streda bol otvorený nový denný stacionár pre zdravotne postihnutých ľudí.

Denný stacionár svätej Rity v Dolnej Strede ponúka voľné miesta pre deti, mládež aj dospelých so zdravotným postihnutím.

Poskytujeme soc. služby pod vedením inštruktora soc. rehabilitácie, špeciálneho pedagóga.

Našim klientom sa venujú šikovné opatrovateľky, pracovníčka pre záujmovú činnosť.

Poskytujeme tiež odborné sociálne poradenstvo pre príbuzných.

Zariadenie je otvorené každý pracovný deň v čase  od 7:30  do 15:30 s možnosťou celodenného stravovania.

Žiadosti o umiestnenie a poskytovanie soc. služieb v stacionári, je možné posielať na mailovú adresu stacionar@dolnastreda.sk alebo poštou na adresu obecného úradu Dolnej Stredy.

Bližšie informácie radi poskytneme na tel. čísle 0911 636 848

V stacionári poskytujeme ambulantnú formu sociálnych služieb v pracovných dňoch.

V našom stacionári máme kapacitu 20 miest pre deti, mládež a dospelých s ťzp.

Voľnočasové aktivity a záujmovú činnosť poskytujeme podľa individuálnych potrieb, schopností a zručností našich klientov.

Novozrekonštruované priestory „starej fary“ s rozšírenou novostavbou nám ponúkajú veľkorysé priestory, kde môžeme spolu tráviť čas v herni,

v spoločenskej miestnosti, v miestnosti pre voľnočasové aktivity, v miestnosti Snoezelen.

V našom stacionári je priestor na spontánne objavovanie a získavanie nových skúseností a zážitkov.

Miestnosť Snoezelen ponúka úžasné možnosti pre senzorickú a motorickú stimuláciu.

Snoezelen umožňuje našim klientom zažiť skúsenosti, ktoré nedokážu prežiť vo svojom domácom prostredí.

Veľká jedáleň nám je k dispozícii tiež k realizácii a posilňovaniu zameranej nielen na rozvoj jemnej motoriky, ale aj na skupinové aktivity.

Organizujeme stretnutia s rodičmi a príbuznými našich klientov.

Máme za sebou prvý karneval s možnosťou posedenia s rodičmi.

Pripravili sme pekné stretnutie s občerstvením pri príležitosti sviatku MDŽ.

Mamičky našich klientov dostali od svojich detí k tomuto sviatku kvetinku ako prekvapenie.

Pripravujeme tiež  narodeninové oslavy pre našich oslávencov.

Máme širokú škálu interaktívnych terapeutických pomôcok, ktoré boli navrhnuté špeciálnym pedagógom.

Denný_stacionár_svätej_Rity,_Dolná_Streda_page-0001