Opatrenia v obci Báb!

Oznamy pre občanov.
  • Vzhľadom na čiastočné uvoľnenie slávenia sv. omší v kostoloch na Slovensku od 6. mája 2020 a pri zachovaní usmernenia Vlády SR, hlavného hygienika SR a v súčinnosti s odporúčaniami Konferencie biskupov Slovenska by sa u nás v Bábe mohlo zúčastniť na jednej sv. omši len cca 60 ľudí. A preto prosím, aby ste zvážili svoju účasť  a v kostole nechali miesto len tým, ktorí budú mať vyhlásený úmysel sv. omše.   PRE VŠETKÝCH TOTIŽ STÁLE PLATÍ DIŠPENZ OD ÚČASTI NA SV. OMŠIACH V NEDEĽU A VO SVIATOK!  ZVLÁŠŤ VERIACIM NAD 65 ROKOV SA ODPORÚČA, ABY ZOSTALI DOMA.

Ten, kto pôjde do kostola, musí zachovať nasledovné podmienky:

• Pred vstupom do kostola je povinná dezinfekcia rúk.
    • Nepoužíva sa prežehnanie so svätenou vodou.
    • Počas bohoslužieb sa môže sedieť iba na označenom mieste, a to v každej druhej lavici minimálne 2 m od seba (okrem členov spoločnej domácnosti). Rovnako tak stojaci musia dodržať vzájomné 2 m odstupy.
    • Bohoslužby musia byť čo najkratšie, a preto sa nebude pred sv. omšami modliť sv. ruženec.
    • Počas bohoslužieb musia mať všetci na tvári rúško, a teda všetky bohoslužby budú bez spevu.
    • Na laviciach nesmú byť modlitebné knižky, texty ani ružence.
    • Nepodávajú sa ruky pri obrade pokoja.
    • Sväté prijímanie sa podáva len do rúk.
    • Ak pri sv. omši zostaneme vonku (bude zabezpečené ozvučenie), i tam treba dodržať rozostupy.
    • Pri východe z kostola sa musia dodržiavať 2 m odstupy.
    • Kostol sa musí priebežne vetrať a zvlášť kľučky dezinfikovať.

• Coop Jednota SD Nitra oznamuje občanom, že v predajniach v obci Báb sa čas predaja mení od 14.4.2020 na pôvodný:
  • Pondelok:  6.30 - 9.30 hod.

Utorok:     6.30 -11.00 hod.         12.00 - 14.30 hod.

Streda:     6.30 -11.00 hod.         12.00 - 16.00 hod.

Štvrtok:    6.30 -11.30 hod.

Piatok:     6.30 -11.00 hod.         13.00 - 17.00 hod.

Sobota:    6.00 -11.00 hod.

Nedeľa:    Zatvorené

Žiadame zákazníkov o dodržanie nasledovných opatrení:

Vstup do predajne povolený len s ochranným rúškom, šatkou, šálom!

Počet zákazníkov vstupujúcich do predajne - 2!

Ďakujeme za pochopenie.

• 25.3.2020 - Opatrenia krízového štábu Okresného úradu Nitra.

• Pobočka Pošty v Bábe bude od 23.3.2020 otvorená v čase 7.00 - 10.00 hod. až do odvolania. Vstup po jednom a s ochranným rúškom, choďte na poštu len v súrnom prípade.

• Potraviny Cindy-Ivana Nemečková menia otváracie hodiny:

Pondelok – Piatok: 6.00 – 12.00 hod. a 15.00 – 17.00 hod.

Sobota: 6.00 – 12.00 hod.

• Firma Kohaplant zatvára ambulantný predaj. Ovocné stromčeky si môžete objednať na t. č. 0948 074 460.

• Obec Báb upozorňuje rodičov, že deti bez dozoru a rúšok sa pohybujú na športovom ihrisku!

• MUDr. Moravčíková ordinuje denne od 8:00 do 11:00 hod., len súrne prípady po telefonickom dohovore, vstup po jednom a s ochranným rúškom.

Odber noviniek